KONST / Ramar / Ram 6492286
*
nr 649 2286
Ram
Omkring 1900, med oljemålning av Gundel, 65x100
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2010
kl 19:18:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 20:56:20
1
100 kr
2/8 14:00:03
2
200 kr
2/8 17:26:08
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålning av gundel ram ramar
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:11
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
*
Ram
nr 649 2286
Ram
Omkring 1900, med oljemålning av Gundel, 65x100
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 20:56:20 | 1 | 100 kr |
2/8 14:00:03 | 2 | 200 kr |
2/8 17:26:08 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålning av gundel ram ramar
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:11 -
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:59 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49